Interneta vietnes sadaļā "Statistika/MFI bilances un monetārā statistika" tiek publicētas monetāro finanšu iestāžu (MFI) bilances un monetārās statistikas tabulas, kuru dati šobrīd vēl nav pieejami datubāzē INTS. To numerācija atbilst Latvijas Bankas "Makroekonomisko Norišu Pārskata" statistiskās informācijas tabulu numerācijai.
Monetārie rādītāji un to sastāvdaļas (saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas metodoloģiju; 4. tabula)
Tabulā atspoguļoti Latvijas monetārie rādītāji un atbilstošie bilances posteņi saskaņā ar Eiropas Centrālās bankas metodoloģiju. Tiek aprēķināti un publicēti šādi monetārie rādītāji.
Latvijas devums M1 – šaurās naudas rādītājā –, kas ietver visās valūtās MFI uz nakti veiktos noguldījumus.
Latvijas devums M2 – vidējās naudas rādītājā –, kas ietver devumu M1 un visās valūtās veiktos noguldījumus ar brīdinājuma termiņu par izņemšanu līdz 3 mēnešiem ieskaitot (īstermiņa krājnoguldījumi), kā arī visās valūtās veiktos noguldījumus MFI ar noteikto termiņu līdz 2 gadiem ieskaitot (īstermiņa noguldījumi).
Latvijas devums M3 – plašās naudas rādītājā –, kas ietver devumu M2, repo darījumus, MFI emitētos parāda vērtspapīrus ar termiņu līdz 2 gadiem ieskaitot un naudas tirgus fondu akcijas un daļas.
MFI konsolidētā bilance (8. tabula)
Tabulā atspoguļota MFI konsolidētā bilance, kas iegūta, aprēķinot Latvijas MFI kopsavilkuma bilances pozīciju saldo. Tā kā uzskaites paņēmieni mazliet atšķiras, MFI savstarpējo posteņu summa ne vienmēr ir vienāda ar nulli, tāpēc atlikums tiek ietverts MFI savstarpējo saistību pārsniegumā.
MFI (izņemot Latvijas Banku) atsevišķas mēneša bilances pārskata pozīcijas valstu grupu dalījumā (12. tabula)
Tabulā atspoguļotas MFI (izņemot Latvijas Banku) prasības pret MFI; kredīti ne-MFI; saistības pret MFI; ne-MFI noguldījumi ES, pārējo eiro zonas valstu, pārējo valstu un starptautisko institūciju dalījumā.
Rezidentu nefinanšu sabiedrību un mājsaimniecību norēķinu karšu, atjaunojamie un pārsnieguma kredīti (37. tabula)
Tabulā atspoguļoti MFI (izņemot Latvijas Banku) Latvijas nefinanšu sabiedrībām un mājsaimniecībām izsniegtie atjaunojamie un pārsnieguma kredīti, norēķinu karšu bezprocentu kredīti un norēķinu karšu procentu kredīti.
Kredīti rezidentu nefinanšu sabiedrībām un mājsaimniecībām atlikušā termiņa un procentu likmes pārskatīšanas perioda dalījumā (38.ab. tabula)
Tabulā atspoguļoti MFI (izņemot Latvijas Banku) Latvijas nefinanšu sabiedrībām un mājsaimniecībām izsniegtie kredīti noteiktā termiņa, atlikušā termiņa un procentu likmes pārskatīšanas perioda dalījumā.
Neakciju vērtspapīru turējumi, akciju un citu kapitāla vērtspapīru turējumi (19.ab tabula)
Tabulā atspoguļota MFI (izņemot Latvijas Banku) vērtspapīru turējumus raksturojošā informācija.
Galvenie ārvalstu valūtas pirkšanas un pārdošanas darījumi veidu, dalībnieku un valūtu dalījumā (24. tabula)
Tabulā atspoguļoti skaidrā un bezskaidrā naudā veiktie kredītiestāžu darījumi. Skaidrā un bezskaidrā naudā veikto darījumu apjoms eiro aprēķināts, izmantojot oficiālo attiecīgās ārvalstu valūtas pārskata mēneša pēdējās dienas grāmatvedības kursu.
Ārvalstu valūtu pirkšana un pārdošana bezskaidrā naudā (25. tabula)
Tabulā atspoguļoti bezskaidrā naudā veiktie kredītiestāžu darījumi nozīmīgāko valūtu dalījumā. Darījumu apjoms eiro aprēķināts, izmantojot attiecīgās ārvalstu valūtas pārskata mēneša vidējo svērto kursu. Bezskaidrā naudā veikto darījumu apjoms eiro aprēķināts, izmantojot attiecīgās ārvalstu valūtas pārskata mēneša pēdējās dienas grāmatvedības kursu (valūtām, kurām ECB nenosaka grāmatvedības kursu, izmanto ThomsonReuters mēneša pēdējās dienas kursus).
Vidējie svērtie ārvalstu valūtu (izņemot bezskaidrās naudas norēķinus) maiņas kursi (27. tabula)
Tabulā atspoguļoti kredītiestāžu un valūtas maiņas kapitālsabiedrību skaidrā naudā veikto ārvalstu valūtu maiņas darījumu vidējie svērtie kursi attiecīgajā ārvalstu valūtā par vienu eiro.
Vispārējas piezīmes
Banku un monetārajā statistikā izmantota sektoru klasifikācija, kas noteikta EKS 2010, kura grupē institucionālās vienības sektoros pēc institucionālo vienību galvenajām funkcijām, uzvedības un mērķiem un vietējās darbības veida vienības nozarēs pēc izmantotajiem resursiem un ražošanas procesa un produktu izlaides.
Par statistikas sagatavošanā lietotajiem pārskatiem vairāk sk. "MFI statistikas pārskatu sagatavošanas vadlīnijās", bet par statistikā izmantoto sektoru klasifikāciju – tēmā "Klasifikācijas sistēmas".